08.11.2014.

Голем триумф на Берое без Спировски во домот на Левски

БИТОЛЧАНЕЦОТ НЕ НАСТАПИ, НО БЕРОЕ ДОЈДЕ ДО ГОЛЕМА ПОБЕДА НА ТЕРЕНОТ НА ЛЕВСКИ
Со голот на Елијас во 69 минута, фудбалерите на Берое забележаа голема гостинска победа кај Левски во Софија со 1:0 во дербито од 13 коло на Првата бугарска лига. Стефан Спировски не настапи, но екипата на Петер Хубчев освои големи три бода против една од најценетите бугарски екипи на сите времиња.
Со оваа победа зелените од Стара Загора остана на третото место со 27 освоени бода. По двонеделната репрезентативна пауза, Берое игра на домашен терен против Славија Софија и тоа не можност за дуел на македонските интернационалци Спировски против Ристевски и Савиќ.

Нема коментара:

Постави коментар