08.11.2014.

Клуж слави во Ботосани, Ивановски не настапи заради картони

КЛУЖ СЕ ОПОРАВИ ПО ПОРАЗОТ ОД БРАШОВ И ОСВОИ ТРИ БОДА НА ГОСТУВАЊЕТО КАЈ БОТОСАНИ И БЕЗ МИРКО ИВАНОВСКИ 
Заради четири жолти картони, македонскиот репрезентативец Мирко Ивановски не настапи на мечот од 14 коло на романската прва лига против Ботосани на гости.
Клуж славеше со 0:1 со голот на Јазвиќ во 37 минута и екипата на битолчанецот остана на второто место со 29 бода. Во наредното 15 коло, Клуж го дочекува 16 пласираниот Јаши на 23 ноемрви. 

Нема коментара:

Постави коментар