01.11.2014.

Голем бод за Ристевски и Славија на гости кај ЦСКА

БОД КАКО ПЛАНИНА ЗА МАКЕДОНСКИОТ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ НА ТЕРЕНОТ НА ЛИДЕРОТ
Во вториот натпревар од 14 коло на бугарскиот фудбалски шампионат, Кире Ристевски одигра нов одличен натпревар во одбраната на Славија од Софија и неговиот тим извлече голем бод од гостувањето кај градскиот ривал ЦСКА Софија.
Иако лидерот на табелата напаѓаше во текот на целиот натпревар, бело-црните одолеаа и успеа да донесат голем бод во своето „двор„ Со овој бод Славија собра 13 и се наоѓа на 10 место на табелата. Во наредното 14 коло, Славија го дочекува Локомотив Софија на 8 ноември.  

Нема коментара:

Постави коментар