06.11.2014.

Второ коло по ред Ставрев им суди на пелистерци

НАЈДОБРИОТ МАКЕДОНСКИ СУДИЈА ПАК ЌЕ ИМ СУДИ НА ЗЕЛЕНИТЕ
По делењето на правдата на мечот во саботата во Скопје против Работнички, фудбалерите на Пелистер пак ќе играат натпревар кој ќе биде суден од најдобриот македонски судија, Александар Ставрев. Скопјанецот е делегиран за важниот меч со Силекс в недела од 13 часот.

Пелистер - Силекс (Недела 09.11.2014 година - 13:00 часот)

Главен судија: Александар Ставрев
Асистенти: Марјан Кировски и Дејан Костадинов
Четврт судија: Константин Влахо (сите од Скопје)
Делегат: Благоја Петров (Велес)
Контролор: Ацо Мировски (Скопје)


Нема коментара:

Постави коментар