04.11.2014.

Голем бод за Конкордија, Драгарски без настап

БИТОЛЧАНЕЦОТ НЕ НАСТАПИ, НО КОНКОРДИЈА НОСИ ГОЛЕМ БОД НА ГОСТУВАЊЕ КАЈ ПАНДУРИ
Христијан Драгарски не настапи во мечот на неговата Конкордија на гостувањето кај Пандури во рамките на 13 коло на романскиот фудбалски шампионат.
Середиук во 67 минута ја доведе гостинската Конкордија во водство, а Пандури израмни преку Шамшин во 75 минута. Конкордија остана на 15 место со 12 бода и во наредното 14 коло на 9 ноември ја дочекува водечката Стеауа. 

Нема коментара:

Постави коментар