01.11.2014.

Пет од пет за пинг-понгарите на Мултитекс

ПРОДОЛЖУВА ПОЗИТИВНАТА СЕРИЈА НА БИТОЛСКИТЕ ПОНГ-ПОНГАРИ
ППК Рома Шутка - ППК Мултитекс 2:5

Пинг-понгарите на Мултитекс ги научиле грешките од минатата сезона и сега со силен почеток на шампионатот во Втората лига ја најавија својата кандидатура за влез во елитата.
Во рамките на 5 коло, Мултитекс во Скопје ја совлада екипата на Рома Шутка со 2:5 и со максимални 5 победи го запоседна врвот на табелата на Втората пинг-понгарска лига. Постојат големи шанси есенскиот дел од шампионатот битолските пинг-понгари да го завршат без ниту еден пораз.

Нема коментара:

Постави коментар