13.11.2014.

Работнички подобар од Пелистер и во мечот на Б екипите

КРИЗАТА НА ПЕЛИСТЕР ПРОДБЛАБОЧЕНА И ВО МЕЧЕВИТЕ НА Б ЕКИПАТА
Веќе подолг период скопски Работнички е „црна мачка„ за битолски Пелистер.
Екипата на Работнички забележа нов триумф во новоформираната фудбалска „Б“ лига откако во Битола со 0:3 славеше над Пелистер.
Главен играч на „романтичарите“ беше Стефан Чурлинов, кој постигна два погодоци во мрежата на „зелените“, додека третиот беше дело на Ерблин Шаќири.

6 - коло
Пелистер - Работнички 0:3
Шкендија - Металург 2:1
Силекс - Вардар 1:1

Нема коментара:

Постави коментар