22.11.2014.

Младост загуби и со играч повеќе, ќе презими на четвртото место

МЛАДОСТ ЦАРЕВ ДВОР ПРОПУШТИ ГОЛЕМА ШАНСА ЗА ПОДВИГ НА ТЕРЕНОТ НА ЕСЕНСКИОТ ПРВАК ВО ВТОРАТА ЛИГА
Лидерот на табелата во Втората фудбалска лига, Шкупи, успеа да слави со 1:0 во дербито против Младост Царев Двор и покрај тоа што цело полувреме играше со играч помалку. Стрелец на единствениот гол беше Бесир Демири во 76 минута, а тимот на Стерјов со овој пораз заврши како третопласиран на крајот на есенскиот дел.

14 коло

Кожуф - Врапчиште 1:1
Шкупи - Младост 1:0
Еуромилк - Скопје 2:1
Дрита - Гостивар 1:0
Напредок - Македонија Ѓ.П. 3:9

Табела:

Шкупи 35
Гостивар 22
Врапчиште 22
Младост 21
Скопје 18
Еуромилк 18
Македонија Ѓ.П. 17
Кожуф 16
Дрита 14
Напредок 9

Нема коментара:

Постави коментар