08.11.2014.

Пелистер се разбуди на гостувањето кај Работнички


ВТОРА ГОСТИНСКА ПОБЕДА ЗА РАКОМЕТАРИТЕ НА ПЕЛИСТЕР ВО ВИП СУПЕР-ЛИГАТА
Работнички - Пелистер 25:27

Ракометарите на Пелистер ја забележаа третата победа во сезоната, втора на гостински терен, откако во Скопје го совлада новиот суперлигаш Работнички со 25:29. На дебито на црногорскиот интернационалец Богдан Николиќ, избраниците на Богдан Николиќ одиграа многу зрел натпревар и со предност во поголемиот дел од мечот го совладаа скопскиот тим. 8

Зомимак М - Радовиш          32:25
Металург 2 - Охрид                25:22
Работнички - Пелистер         25:27
Прилеп - Пролет                     24:22
Преспа - Текстилец                46:14

Табела

   1. Зомимак М            24
   2. Металург 2             18
    3. Прилеп 2010          16
   4. Охрид 2013            13
   5.  Радовиш                 12
   6. Пролет 62               12
   7. Работнички             9
   8. Пелистер 08            9
   9. Преспа 2010            6
10.Текстилец                 0

Нема коментара:

Постави коментар