09.11.2014.

Одбојкарките на Пелистер блиску до Final four

МАКСИМАЛНИ ПОБЕДИ ВО КАДЕТСКИОТ ШАМПИОНАТ ЗА ОДБОЈКАРКИ ЗА ОК ПЕЛИСТЕР ВОЛЕЈ 
Две нови победи за кадетките на ОК Пелистер волеј во рамките на 3 и 4 коло од одбојкарскиот шампионат на македонија за кадетки, кое се одржа денес во Валандово. 

ОК Пелистер Волеј - ОК Валандово 2:0 (25:20 25:15)
ОК Пелистер Волеј - ОК 11 Октомври 2:0 (25:13 25:23)

Табела
Г група:
1. ОК Пелистер Волеј 8
2. ОК 11 Октомври 5
3. ОК Валандово 4
4. ОК Виола Волеј 0

Нема коментара:

Постави коментар