25.12.2014.

Интер Баку со понуда за Алтипармаковски

БИТОЛЧАНЕЦОТ ПРЕД НОВ ТРАНСФЕР НАДВОР ОД НАШАТА ЗЕМЈА
Како пишуваат медиумите во Азербејџан еден од најдобрите стрелци во македонскиот шампионат оваа есен, Марјан Алтипармаковски се наоѓа во преговори со Интер Баку од Азербејџан.
Битолчанецот, кој веќе има меѓународно искуство во Ксанти и Паналијакос во Грција, зад себе остави одлична есен и заедно со Ацо Стојков го сочинуваше најдобриот тандем во нашата елитна категорија. Алтипармаковски е дел од академијата на Пелистер, со кого стана младински Куп победник и во два наврати играше за сениорската екипа. 

Нема коментара:

Постави коментар