13.12.2014.

Вардарки лесно славеа во студениот амбиент во Битола

ТРЕТАТА РАКОМЕТНА ЕКИПА ВО ЕВРОПА ГИ ОСВОИ СИТЕ БОДОВИ ОД ГОСТУВАЊЕТО ВО СПОРТСКАТА САЛА „МЛАДОСТ„ ВО БИТОЛА
ЖРК Пелистер - ЖРК Вардар СЦБТ 22:31 (10:14)

Иако ослабен за деветте ракометарки кои настапуваат на ЕП во Хрватска и во Унгарија, ЖРК Вардар СЦБТ немаше проблеми убедливо да го совлада ЖРК Пелистер во спортската сала „Младост„ во Битола со 33:21 (14:10).
Проблемот не беше квалитетот на битолчанки, туку условите во битолската сала. Температурата беше доста ниска, а греењето во салата, скоро и да не постоеше. Најдобра партија пружија Барбара Лазовиќ со 10 гола и Сара Митова со шест погодоци.

Нема коментара:

Постави коментар