06.12.2014.

Секуловски пронајде старо-нов клуб

ВРАЌАЊЕ ВО МЈАНМАР ЗА БИВШИОТ ТРЕНЕР НА ПЕЛИСТЕР
Бившиот тренер на Пелистер, Марјан Секуловски како што дознава весникот „Македонски спорт„ се враќа во Мјанмар и ќе го води повторно тимот на Ајејавади Јунајтед со кого имаше одлични резултати во преку две години минати во овој клуб.
Секуловски спогодбено го раскина договорот со Пелистер на едно коло на крајот на есенскиот дел. Претходно освен неколку пати за својот матичен клуб и во Мјанмар, Секуловски работеше и за Силекс, 11 Октомври и Македонија Ѓ.П. 

Нема коментара:

Постави коментар