23.12.2014.

Четворица битолчани повикани во младинската ракометна репрезентација


МАКЕДОНСКИТЕ РАКОМЕТНИ НАДЕЖИ ПОЧНУВААТ КВАЛИФИКАЦИИ ЗА МУНДИЈАЛОТ ВО БРАЗИЛ
Македонската младинска ракометна репрезентација в четврток ќе го има првиот собир во пресрет на подготовките за претстојниот квалификациски турнир за СП 2015 во Бразил. Пред квалификациите во Полска, новиот селектор Влатко Неделковски го соопшти поширокиот список на кој се наоѓаат и тројца ракометари на Пелистер, а четворица битолчани заедно со голманот на Вардар јуниор, Филип Ивановски.

1. Филип Ивановски (Вардар јуниор)

2. Огнен Трајковски (Работнички)

3. Никола Даниловски (Металург 2)

4. Мартин Велковски (РК Металург)

5. Давод Палевски (РК Металург)

6. Бојан Маџовски (РК Металург)

7. Иван Ангелов (Вардар јуниор)

8. Стефан Дрогришки (Пелистер)

9. Филип Кузмановски (Пелистер)

10. Горан Крстевски (Металург)

11. Марко Нелоски (Металург)

12. Мартин Манасков (Металург)

13. Борјан Маџовски (Металург)

14. Јован Талески (Прилеп)

15. Кристијан Давитковски (Металург 2)

16. Мартин Поповски (Вардар јуниор)

17. Бојан Николовски (Пролет)

18. Пеце Рајатовски (Пелистер)

19. Кристијан Костовски (Вардар јуниор)

20. Андреј Маркудов (Металург 2)

21. Стефан Стојановски (Пролет)

Нема коментара:

Постави коментар