09.12.2014.

Лукас Недановски на проба во Арсенал?


НОВ МАКЕДОНСКИ ТАЛЕНТ РОДЕН ВО АВСТРАЛИЈА, СЕ ИСТАКНУВА ВО ТАТКОВИНАТА
Младиот 12 годишен австралиец со македонски потекло, Лукас Недановски овие неколку месеци е во Македонија и неговиот талент не остана незабележан. Имено откако тренираше со Академија Пандев и го следеа менаџерите на Горан Пандев, младиот напаѓач Недановски, кој е роден во Мелбурн веќе е интересен за многу европски клубови.
Тој дебитираше во селекцијата на Македонија под 14 години и настапи со момчиња две години повозрасни од него. Сепак одлично се снајде, задоволи и беше на неколку дневен камп на ПАОК. Заради блиската соработка на солунскиот клуб со Арсенал, Лукас во јануари го очекува пробен период во лондонскиот клуб, каде веќе е струмичанецот Илиев. За Лукас Недановски се распрашуваат и клубови од Серие А.

Нема коментара:

Постави коментар