03.12.2014.

Бивш пелистерец потпиша за Грин Гули во Австралија

НИКОЛА МАРКОВСКИ ПРОНАЈДЕ НОВ КЛУБ ПО ЗАМИНУВАЊЕТО ВО АВСТРАЛИЈА
Поранешниот фудбалер на Пелистер и 11 Октомври, брзоногиот напаѓач Никола Марковски потпиша едногодишен договор со австралискиот премиерлигаш Грин Гули од Мелбург и во наредниот шампионат на лигата во Викторија, Австралија ќе настапува за зелено-белите.
Грин Гули е традиционално голема екипа во Австралија, која 9 пати била шампион и уште 7 пати го освојувала Купот на оваа земја. Популарните „кавалјери„ настапуваат на стадионот „Кејлор Данс„ во Викторија со капацитет од 10.000 гледачи.

Нема коментара:

Постави коментар