23.12.2014.

Двајца битолчани наградени на гала свеченоста на ФФМ

НАЈДОБРИТЕ ОД МАК-ФУДБАЛОТ НА СВЕЧЕНОСТ ВО ГЛАВНИОТ ГРАД
ФФМ на церемонија во Скопје ги прогласи најдобрите во мак-фудбалот за 2014 година. Ибраими и Маневски беа главни лауреати, а покрај напаѓачот признание од битолскиот фудбалски свет доби и тренер Марјан Секуловски за најдобар тренер во странство.

Агим Ибрами - Најдобар репрезент на македонскиот фудбал во странство
Борче Маневски - Најдобар фудбалер во МФЛ
Игор Ангеловски - Најдобар тренер во МФЛ
Дејан Блажевски - Најдобар стрелец во МФЛ
Оливер Јовановски (ЖКК Кочани) - најдобар тренер во женски фудбал
Афродита Салихи (ЖКК Кочани, 45 постигнати гола) - најдобар стрелец во женски фудбал
Наташа Андонова (Турбине Постдам) - најдобра фудбалерка во женски фудбал
Зоран Левески (КМФ Железарец) - најдобар тренер во футсал
Кристијан Златковски (КМФ Биџо) - најдобар фудбалер во футсал
Минчо Јорданов - заслужен фудбалски работник
ФК Работнички - фер-плеј екипа на годината
Димитар Мечкаровски - најдобар фудбалски судија
Влатко Колев - најдобар тренер во младинскиот фудбал
Михајло Јакимовски (ФК Металург) - најдобар стрелец во младинскиот фудбал
Јасир Асани (ФК Вардар) - најдобар фудбалер во младински фудбал
ФК Вардар и ФК Шкендија - признание за вложувачи во македонскиот фудбал
ФК Металург - најдобар клуб во младински фудбал
Марјан Секуловски и Влатко Андоновски - најдобри тренери во странство
Трајко Стаматовски - Награда за животно дело
Награди за медиумска поддршка - Екипа.мк, МТВ, Сител, Канал 5, МТВ 2,Македонски спорт, “Macedonian football”

Награди за новинарски доајени - Ивко Панговски, Кирил Манев

Нема коментара:

Постави коментар