09.12.2014.

Бујчевски и Бојовиќ, наскоро пелистерци?

ПОЧНАА ПРВИТЕ НАГАЃАЊА ЗА ЗАСИЛУВАЊАТА НА БИТОЛСКИТЕ ПРВОЛИГАШ
Многу лесно може да се случи првите засилувања во таборот на Пелистер оваа зима да бидат напаѓачот на Ренова Антонио Бујчевски  и искусниот стопер на Вардар Раденко Бојовиќ, пишува „Македонски спорт„.
Битолчани се во потрага по нови имиња, а засега се споменуваат имињата на Бојовиќ и Бујчевски. Информациите на весникот велат дека и двајцата се многу блиску до преселба во Битола, особено ако се знае дека изминавата есен во своите екипи имаа мала минутажа.

Нема коментара:

Постави коментар