16.09.2014.

Во дебито на Б екипата, Пелистер поразен од Работнички

ЗА ПРВ ПАТ ВО НАШАТА ЗЕМЈА ОРГАНИЗИРАН ШАМПИОНАТОТ НА ВТОРИТЕ ЕКИПИ
Започна првиот шампионат на Македонија на Б тимовите, а битолски Пелистер во 1 коло загуби во Скопје од Работнички. „Романтичарите“ со минимални 1:0 ги совладаа битолчани благодарение на голот на Чурлинов кој погоди во 70 минута.
1 - коло

Вардар - Силекс 2:0
Работнички - Пелистер 1:0
Металург - Шкендија 1:1

Нема коментара:

Постави коментар