24.09.2014.

Стојанов по мечот со Тетекс пак му суди на Пелистер

ШТИПСКИОТ СУДИЈА СТОЈАНОВ ЗА КРАТОК ПЕРИОД ПАК ДЕЛЕГИРАН ВО БИТОЛА
Втор пат во 10 дена штипскиот судија Стојанче Стојанов ќе води домашен натпревар на битолски Пелистер. По мечот со Тетекс, сега Стојанов ќе биде на центарот на првиот меч од осминафиналето на Купот против освојувачот на ова натпреварување минатата година, Работнички.
Главен судија: Стојанче Стојанов
Асистенти: Никола Караколев и Сашо Иванов (сите од Штип)
Четврт судија: Горан Спиркоски (Прилеп)
Делегат: Дејан Димовски (Скопје)

Контролор: Марјан Ристески (Прилеп)

Нема коментара:

Постави коментар