30.09.2014.

Мустафов пак повикан, а Пивковски ќе дебитира за мак-надежите


НЕКОЛКУ ИЗНЕНАДУВАЊА ВО ИЗБОРОТ НА СЕЛЕКТОРОТ НА МЛАДАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА
Новиот селектор на младата репрезентација Благоја Милевски го одреди списокот на селекцијата под 21 година за пријателскиот меч со Романија на 13 октомври во Скопје.
На него се наоѓа по втор пат Бурхан Мустафов од Пелистер, пак е повикан Давид Бабунски, а за прв пат повик доби и Филип Пивковски од Новара.

Голмани:

Дамјан Шишковски (Работнички), Игор Алексовски (Македонија Ѓ.П.)Одбрана:

Филип Ристевски (Металург), Ѓоко Зајков(Рен, Франција), Јасир Асани (Вардар),Виктор Талевски (Брегалница Ш.), Висар Муслиу (Сент Гален, Швајцарија), Ангелче Тимовски (Силекс), Леон Најдовски (Македонија ЃП)Среден ред:

Енис Барди (Ујпешт, Унгарија), Бесир Демири (Шкупи), Бурхан Мустафов (Палистер), Ѓорги Стоилов (Хоризонт Турново), Давид Бабунски (Барселона Б, Шпанија), Бобан Николов (Виторул Констанца, Романија)Напад:

Валмир Нафиу (Хамбургер, Германија),Димитар Иванов (Вардар), Филип Пивковски (Новара, Италија), Демир Имери (Шкендија), Кристијан Костовски (Силекс), Виктор Ангелов (Металург)

Нема коментара:

Постави коментар