16.09.2014.

Битолското дерби за ХЈС Работник

ПОЧНАА ДА СЕ ИГРААТ ПРВИТЕ КОНТРОЛНИТЕ МЕЧЕВИ ВО ПРЕДСЕЗОНАТА
ХЈС Работник - Феникс 30:29

Се наближува стартот на новата ракометна сезона и во Супер и во Првата лига и започнуваат контролните мечеви на екипите од Битола. Двата ново пријавени прволигаши ХЈС Работник и Феникс одиграа одличен тест.
Во неизвесен и до крај отворен натпревар екипата на ХЈС Работник славеше со 30:29. Веќе оваа недела следуваат нови тестови и ако нешто радува во тажниот битолски ракомет е ентузијазмот на овие млади клубови кои најавуваат светла иднина на младите ракометари.  

Нема коментара:

Постави коментар