30.09.2014.

Победа по победа и Младост стигна до второто место

ВТОРА ПОСЛЕДОВАТЕЛНА ДОМАШНА ПОБЕДА НА  МЛАДОСТ ЦАРЕВ ДВОР ВО ВТОРАТА МАКЕДОНСКА ЛИГА
Младост Царев Двор на домашен терен благодарение на погодоците на Димоски и Коњарски со 2:0 го победи Скопје.Врапчиште и Гостивар одиграа 1:1, додека Кожуф и Дрита завршија без голови.

8 - коло

Кожуф - Дрита 0-0
Еуромилк - Напредок 2-3
Шкупи - Македонија ЃП 1-0
Врапчиште - Гостивар 1-1
Младост - Скопје 2-0

Табела:
Шкупи 21
Младост 14
Врапчиште 12
Гостивар 12
Македонија ЃП 9
Дрита 8
Еуромилк 7
Кожуф 7
Напредок 8
Скопје 6

Нема коментара:

Постави коментар