05.09.2014.

Пелистер ги наплаќа сметките од минатата година во Купот

ОСМИНАФИНАЛНАТА ЖДРЕПКА ДОНЕСЕ ДВА ГОЛЕМИ ДУЕЛИ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА
Пелистер го доби скопски Работнички кој го брани трофејот како противник во осминафиналето на Купот на Македонија, како исход на денешната ждрепка во Скопје. Овие две екипи играа и минатата сезона и тоа во четвртфиналето и Работнички со вкупни 2:1 го елиминира битолскиот клуб.

Куп на Македонија
Осминафинале

Кожув -  Напредок
Победа Јуниор - Дрита
Пелистер - Работнички
Гостивар - Ренова
Турново - Брегалница
Шкендија - Вардар
Силекс - Еуромилк
Шкупи - Тетекс


Првите натпревари се играат на 24 септември во 15:30 часот, додека реваншите се закажани за 14 октомври во 15 часот.

Нема коментара:

Постави коментар