11.09.2014.

Штипски судии против Тетекс в недела

ДЕЛЕГИРАНИ СУДИИТЕ ЗА СЕДМОТО КОЛО ОД ПРВАТА ФУДБАЛСКА ЛИГА
За прв пат оваа сезона штипска судиска тројка ќе суди натпревар на Пелистер. Стојанов е делегиран за неделниот натпревар со Тетекс, во кој момците на Марјан Секуловски ќе се обидат да им се вратат на победите по ремито со Силекс.

7 коло -  14.09.2014
ПЕЛИСТЕР - ФК ТЕТЕКС 

Главен судија: Стојанче Стојанов (Штип)
Асистенти: Никола Караколев и Сашо Иванов (Штип)
Четврт судија: Тони Митревски
Делегат: Ванчо Митров

Контролор: Марјан Ристески (Кичево)

Нема коментара:

Постави коментар