30.09.2014.

Главевски донесе прв бод за Б екипата од Кратово

ОСВОЕН ПРВИОТ БОД НА Б ЕКИПАТА НА ПЕЛИСТЕР ОД ГОСТУВАЊЕТО ВО КРАТОВО
Со голот на Благојче Главевски во 15 минута, Б екипата на Пелистер поведе во Кратово против Силекс со 0:1,  но домаќините успеаа да израмнат со голот на Бобан Мариќ. 
Пелистер: 
Ристевски (Апостоловски), Бошевски (А.Котевски), Магловски, Ристевски, Д.Котевски, Атанасовски, Велевски (Станковски), Трајковски (Кузмановски), Мирчевски (Таири), Кузманов (Трифуновски), Главевски (Темелковски)

2 - коло - Б лига
Металург - Вардар 0-3
Шкендија - Работнички 3-0
Силекс - Пелистер 1-1

Табела:
Вардар 6
Шкендија 4
Работнички 3
Металург 1
Силекс 1
Пелистер 1

Нема коментара:

Постави коментар