22.09.2014.

Станојковски и Богоевска победници на пинг-понгарскиот опен


БИТОЛА ОРГАНИЗАТОР НА СИЛЕН ТУРНИР ВО ПИНГ-ПОНГ
Во организација на ППК Мултитекс и болницата „Плодност„ овој викенд во Битола се одржа отворен турнир во пинг-понг на кој учествуваа најдобрите натпреварувачи од нашата земја.
Резултати од Турнирот Битола 2014

Машка конкуренција

1. Кристијан Станојковски

2. Ѓоко Јочкоски

3. Андреј ЛашкоскиЖенска конкуренција

1. Васе Богоевска

2. Жаклина Оцеска

3. Катерина Даова

Нема коментара:

Постави коментар