12.04.2014.

Трајковски стрелец, Мехелен поразен

БЕЗ ПАЧОВСКИ, НО СО ДОБАР АЛЕКСАНДАР ТРАЈКОВСКИ, МЕХЕЛЕН ПАК ПОРАЗЕН ВО ДОМАШНОТО ПРВЕНСТВО
Во мечот од 3 коло на разигрувањето за Лига Европа во белгиската Жупилер про лига, екипата на Мехелен на македонските интернационалци Александар Трајковски и Томе Пачовски загуби на гостувањето кај Кортријк со 4:1 со многу лошо второ полувреме.
Сантини во 58 минута ги доведе домаќините во водство, па Шевелие во 65 зголеми, а Трајковски со убав гол во 70 минута ги врати црвено-жолтите во игра. Но до крајот Павловиќ во 76 и Раман во 82 минута ги постави финалните 4:1 за домашната екипа. Пачовски не настапи и на овој натпревар. Ова е втор пораз во три натпревари во оваа фаза на сезоната за Мехелен. Во наредното 4 коло, на домашен терен екипата на Трајковски и Пачовски го дочекува денешниот ривал Кортријк в сабота од 20 часот.    

Нема коментара:

Постави коментар