02.04.2014.

На стартот од плеј-офот со Металург јуниор


ПОЗНАТ КАЛЕНДАРОТ ЗА ПЛЕЈ-ОФОТ И БИТКАТА ЗА ТИТУЛАТА ВО МАКЕДОНСКИОТ МАШКИ РАКОМЕТ
Пресметката помеѓу двете најдобри ракометни екипи во моментов, Вардар и Металург, ќе се случи уште на стартот од машката Суперлига, реши денешната ждрепка извршена во канцеларијата на Ракометната федерација на Македонија.
Битолски Пелистер првиот меч ќе го игра на домашен терен против Металург Јуниор од кого загуби пред точно еден месец. Првото гостување во плеј-офот зелените ќе го имаат во Струмица кај Зомимак на 12 април. Ракометната Суперлига мора да заврши најдоцна до 25. мај затоа што потоа, следат подготовки за репрезентација. Покрај ова, решено е и дека екипата на Овче Поле нема да игра во плеј-аут затоа што не се пререгистрирани во АД во предвидениот рок.

1 коло (9 април)

Вардар - Металург
Пелистер - Металург јуниор
Зомимак - Тинекс Пролет

Нема коментара:

Постави коментар