02.04.2014.

Против Вардар и Металург на крајот на април и средината на мај

ПОЗНАТИ ТЕРМИНИТЕ ЗА ПРВИТЕ ДВЕ КОЛА И ГОСТУВАЊАТА НА ФАВОРИТИТЕ ВАРДАР И МЕТАЛУРГ ВО БИТОЛА
После одржаната ждрепка во просториите на РФМ, битолски Пелистер ги дозна своите противници, односно распоредот на одигрување на натпреварите во плеј офот од ВИП Супер машката лига. Еве го комплетниот календар

  1 коло Пелистер - Металург јуниор (09.04.2014)
  2 коло Зомимак М - Пелистер  (12.04.2014)
  3 коло Пелистер - Пролет
  4 коло Пелистер - Вардар
  5 коло  Металург - Пелистер
  6 коло  Металург Јуниор - Пелистер
  7 коло Пелистер - Зомимак
  8 коло Пролет - Пелистер
  9 коло Вардар - Пелистер
10 коло Пелистер - Металург


Нема коментара:

Постави коментар