11.11.2013.

Пивковски ќе игра за Македонија

БИТОЛЧАНЕЦОТ КОЈ НАСТАПУВА ВО ИТАЛИЈАНСКАТА НОВАРА И ИГРА ЗА ШВЕДСКА, В ИДНИНА ЌЕ ИГРА ЗА МАКЕДОНИЈА
Aгентот нa Филип Пивковски, Нима Модур изјави дека неговиот клиент ја прифатил поканата да игра за македонската селекција до 21 година. Пивковски игра во нападот и во моментов е под договор со Навара.
Тимот што игра во италијанскиот Серија Б. На последниот натпревар со врсниците на Самдорија настапи до 74 минута. Пивковски на 20 јануари ќе наполни 20 години. Веќе има настапувано за селекцијата на Шведска до 18 години. Пивковски оваа вест ја потврди на неговата официјална твитер страница.

1 коментар: