12.11.2013.

„Конзулките„ поразени и оштетени во Велес


НЕОЧЕКУВАН ПОРАЗ ВО КОЈ „ПРСТИ ВМЕШАА„ И СУДИИТЕ НА ФУДБАЛЕРКИТЕ НА КОНЗУЛИ ВО ВЕЛЕС
Женската екипа на Конзули претрпе минимален пораз на гостувањето во Велес од Борец со 2:1. Но тренерот на битолчанки имаше големи примедби на делењето на правдата „Иако екипата на ЖФК Конзули доминираше во текот на целиот натпревар главниот судија го режираше овој натпревар и не ни дозволи ЖФК Конзули да ги освои бодовите по два недосудени пенали и еден поништен гол.
После лошото гостопримство и лошото судење и покрај добрата игра конзулките се вратија со празни раце. Ќе поднесеме и жалба до ФФМ„ изјави тренерот на екипата Виктор Киранов

Нема коментара:

Постави коментар