10.12.2013.

Maкедонското дерби во Албанија за Кире Ристевски

НОВА ГОЛЕМА ПОБЕДА ВО АЛБАНСКАТА ЛИГА НА БАЈЛИШ НА КАПИТЕНОТ КИРЕ РИСТЕВСКИ
Бајлиш на домашен терен со 1:0 славеше во дуелот со Партизан Тирана, второпласираната екипа во Албанската „Супер Лига“ Нашиот интернационалец, битолчанецот Кирче Ристевски го одигра целиот натпревар во одбраната за домаќините и беше еден од најзаслужните за оваа мошне важна победа на тимот на Бајлиш.
Тимот на Ристевски со освоени 18 бода по 14 одиграни кола се наоѓа на 8-мото место на табелата, со 9 бода негатива зад водечкиот Скендербеу Корча. Во таборот на гостинската екипа, Партизан Тирана, се најдоа двајца наши интернационалци кои го одиграа целиот натпревар, Мевлан Мурати и Ертан Демири.

Нема коментара:

Постави коментар