24.12.2013.

Филип Миленковски во Мјанмар?


СТРУКТУРАЛНИ И ИГРАЧКИ ПРОМЕНИ ВО БИТОЛСКИ ПЕЛИСТЕР САМО ВО НАЈАВА
Во очекување на дефинирање на своите позиции за вториот дел од шампионатот, во Пелистер се децидни дека нивна цел е да го задржат ростерот кој одигра одлична пролет. Голем дел од тие фудбалери имаат постоечки договор со битолскиот прволигаш, но по добриот прв дел од шампионатот, има и се повеќе фудбалери кои се на цена. Еден од нив е и Филип Миленковски, кој се уште има договор со Пелистер до крајот на сезоната, но има повеќе од реална опција за продолжување на кариерата во далечниот Мјнамар „Во овој момент постои само интерес и ништо повеќе. За деталите ќе знам многу повеќе во наредните неколку дена, а потоа ќе знам каде ќе играм во новата година„ ни рече Миленковски, кој како и останатите фидбалери на Пелистер се наоѓаат на заслужен одмор до 15 јануари, за кога е закажана првата прозивка во 2014 година. И Стенио Жуниор е во очекување на својата иднина. Во деновите кога ја слави својата венчавка со неговата долгогодишна девојка Луана, 22 годишниот бразилец до крајот на старата година ќе знае каде ќе игра во новата. Опции има две: или да го испочитува првичниот договор на Пелистер со Литекс и да игра во зелениот дрес до крајот на овој шампионат или на обострано задоволство да биде продаден.

Нема коментара:

Постави коментар