20.07.2014.

Tоме Китановски од Крајова се сели во Вождовац

ПО САМО ШЕСТ МЕСЕЦИ МИНАТИ ВО РОМАНИЈА, БИВШИОТ ДЕСЕН БЕК НА ПЕЛИСТЕР ЈА СМЕНИ СРЕДИНАТА
22 годишниот десен бек кој потекнува од школата на Пелистер, Томе Китановски по само една сезона го напушти новиот романски прволигаш Универзитатеа Крајова и потпиша за амбициозниот српски прволигаш Вождовац.
Китановски ја исполни целта во шест месеци минати во Романија и стигна понуда која ги задоволи двете страни и самиот фудбалер. Китановски кој беше дел од младинската репрезентација на Македонија потпиша на две години и ќе биде еден од ретките македонски фудбалери кои ќе настапуваат во српската Јелен супер лига.  

Нема коментара:

Постави коментар