31.07.2014.

Денес Тодорчев станува пелистерец

НА ПОВИДОК УШТЕ ЕДНО НОВО ИМЕ ВО БИТОЛСКИОТ ПРВОЛИГАШ
Во текот на денешниот ден Пелистер треба да го комплетира договорот со уште ден искусен фудбалер. Имено од вчера во Битола е 30 годишниот Горан Тодорчев, кој веќе одработи еден тренинг со пелистерци.
Фудбалерот за врска со дефанзивни карактеристики се наоѓа пред потпишување договор со битолскиот прволигаш, со што ќе ја зголеми конкуренцијата во тој дел од теренот. Тодорчев во нашата земја настапуваше за Работнички и кратко за Тетекс, а во Хрватска мина три сезони во дресот на Осијек и една како член на Интер Запрешиќ.

Нема коментара:

Постави коментар