30.07.2014.

Комплетиран стручниот штаб на Секуловски

ВО ПЕЛИСТЕР СЕ СЛОЖУВААТ „КОЦКИТЕ„ ПРЕД НАТПРЕВАРОТ НА ПОЛУСЕЗОНАТА
Пелистер делумно го измени стручниот штаб за разлика од тој кој го водеше тимот минатата сезона. На Марјан Секуловски ќе му помага Димитар Капинковски, кој претходно работеше во младинските категории на клубот, а во стручниот шатб остануваат и Спасе Ристевски и Сашо Петровски како тренер на голмани.

Од „Молика„ Пелистер го подготвува „вечното дерби„


Според последните информации фудбалерите на Пелистер од недела наутро па се до почетокот на мечот со најлутиот ривал ќе бидат во хотелот „Молика„ на Пелистер и во мир и убава клима ќе го подготвуваат првиот официјален натпревар во сезоната. Некаде пред 16 часот ќе пристигнат на стадионот под Тумбе кафе, пред самиот почеток на средбата.

Нема коментара:

Постави коментар