28.07.2014.

Чавор и уште две засилувања ќе бидат претставени на 5 август

ВО ЗАВРШНА ФАЗА СЕ ДОАЃАЊАТА НА ТРИ СТРАНСКИ ЗАСИЛУВАЊА ВО РК ПЕЛИСТЕР
Управата на РК Пелистер пред себе ја има клучната недела да ги договори деталите пред се со домашните ракометари. Долго време тие живеат во неизвесност околу заостанатите долгови кон нив и амбициите на тие на кои клубот ќе смета во иднина. Освен тоа клубот има 2-3 приоритетни места каде мора да се засили и во завршна фаза се ракометарите од странство кои ќе дојдат на тие дефицитарни места. Наредниот понеделник ќе биде официјализиран трансферот на Стефан Чавор, кој е млад црногорски интернационалец кој настапуваше во Цеље Пивоварна Лашко. Покрај него клубот ќе доведе уште две засилувања, а скоро сигурно едно ќе биде на голманската позиција. До крајот на неделата ќе се знае и планот на подготовки на тренерот Николовски и контролните мечеви кои екипата ќе ги одигра до почетокот на ВИП Суперлигата. 

Нема коментара:

Постави коментар