07.07.2014.

Стартна победа на ХЈС на „Диомидис Купот„ во Грција

ПОБЕДА НА МЛАДИТЕ РАКОМЕТАРИ НА ХЈС ВО ПРВИОТ МЕЧ НА ТУРНИРОТ ВО ГРЦИЈА

ХЈС Битола - Волос 23:19 (13:7)

Ракометарите на ХЈС од Битола со победа стартуваа на меѓународниот турнир во Грција, Диомидис Куп кој официјално почна вчера. Момците на Зарков и Марковски, најдоцна родени до 2000 година, го добија првиот меч со домашниот Волос со 23:19 со водство во текот на целиот натпревар.
Во битолскиот тим се истакнаа голманот Емилијан Поповски и Христијан Каковски. Одличен почеток за битолските надежи кои втора година по ред учествуваат на овој турнир. 

Нема коментара:

Постави коментар