18.07.2014.

Кирче Ристевски пред потпис со Нови Пазар

НА ПОВИДОК ТРАНСФЕР НА МЛАДИОТ БИТОЛЧАНЕЦ ВО СРПСКАТА ЈЕЛЕН СУПЕР ЛИГА
Младиот битолчанец Кирче Ристевски кој е продукт на школата на Пелистер, а покрај за матичниот клуб настапуваше и за Победа, може да биде првиот македонец кој ќе настапува за српскиот прволигаш Нови Пазар.
Во овој клуб од новата сезона шеф на стручниот штаб е Драган Канатларовски и познавајќи го Ристевски го покани на неколку дневна проба во овој српски прволигаш. Деновиве ќе се знае иднината на младиот бек кој се наоѓа пред првиот меѓународен предизвик. 

Нема коментара:

Постави коментар