25.07.2014.

Крстески, нов фудбалер на Пелистер

ПЕЛИСТЕР ДОВЕДЕ ИСКУСЕН ОДБРАНБЕН ФУДБАЛЕР ЗА НОВАТА СЕЗОНА
Искусниот 30 годишен одбранбен фудбалер Александар Крстески од денес е нов фудбалер на Пелистер. Дефанзивецот е дел од школата на Победа, а во еден период настапуваше и во Црна Гора. Крстески од денес ќе тренира со екипата и заедно со Менде Степановски и младите сили ќе ја предводи одбраната на битолчани.
Тој е третото засилување на Пелистер во пресрет на новата сезона по Тодоровски и Степановски. Битолчани деновиве ќе промовираат уште најмалку две нови имиња, со напаѓач како главен императив.  

Нема коментара:

Постави коментар