11.10.2013.

Голеада на „конзулките„

УБЕДЛИВА ПОБЕДА НА ЖЕНСКИОТ КЛУБ КОНЗУЛИ ВО ЧЕТВРТОТО КОЛО НА ПРВАТА ЖЕНСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА
ЖФК Конзули - Победа (К) 7:1 (3:1)

Женскиот фудбалски клуб Конзули од Битола, кој за прв пат настапува во елитното друптво, го одигра вториот натпревар на домашен терен и ја забележа третата победа сезонава.
Во натпреварот од четвртото коло од Првата МФЛЖ, битолчанки им беа домаќини на Победа од Куманово, во натпревар кој изобилуваше со многу голови и шанси стигнаа до висока победа преку головите на Данчева (3) и Скерлевска (2).  Во наредното коло ЖФК Конзули гостуваат во Дојран кај ЖФК Тиверија Истатов.

Нема коментара:

Постави коментар