29.10.2013.

Мечкаровски по два месеци пак суди под Тумбе кафе

ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ МАКЕДОНСКИ СУДИИ ЌЕ ГО ВОДИ ДЕРБИТО НА ПЕЛИСТЕРЦИ СО РЕНОВА
По втор пат во сезоната и по втор пат под Тумбе кафе, скопскиот судија Димитар Мечкаровски е делегиран за главен судија на меч на Пелистер. Тој ќе ја дели правдата во рамките на вонредното 13 коло, а во Битола доаѓа по два месеци.
Последен пат го водеше мечот Пелистер - Хоризонт Турново, кој заврши без голови и со два црвени картони на пелистерци. Христијан Драгарски и Томе Китановски пред време беа пратени во соблекувалната. На истиот меч беше поништен и регуларен гол за победа на битолчани на Филип Миленковски заради недозволена позиција.

ПЕЛИСТЕР - РЕНОВА


Среда 30.10.2013 година - 13 часот

Главен судија: ДимитарМечкаровски - Скопје

Прв асистент: Дејан Неделкоски - Скопје

Втор асистент Гоце Петрески - Скопје

Четврт судија Тони Митревски - Битола

Контролор:

Благој Шуклев - Стојаково

Делегат:

Гоце Маркоски - Охрид

Нема коментара:

Постави коментар