19.01.2015.

Рокада на контрoлните средби, в четврток деби со Младост Лучани

САМО УШТЕ ТРИ ДЕНА ДО ДЕБИТО НА КОНТРОЛЕН МЕЧ НА БИТОЛСКИОТ ПРВОЛИГАШ
До крајот на неделата Пелистер планира да го затвори преодниот рок и да се насочи на втората фаза на подоготовките во која ќе игра и пријателски натпревари.
Така дојде до рокада на термините во првите два теста. В четврток на 22 јануари во Дојран, зелените ќе играат со Младост Лучани. Против уште еден српски суперлигаш, Спартак Суботица екипата на Хаџиевски ќе излезе на мегдан на 29 јануари на стадионот „Атина Бојаџи„ во Охрид.

1 коментар: