20.01.2015.

Брдаровски пред трансфер во Унгарија

ПО ИВАНОВСКИ, УШТЕ ЕДЕН БИТОЛЧАНЕЦ БЛИСКУ ДО УНГАРСКАТА ЛИГА 
23 годишниот битолчанец Владица Брдаровски е пред  потпишување договор за продолжување на кариерата во унгарскиот прволигаш Ѓер. Од раководството на Ѓер информираа дека Брдаровски се наоѓа на пробен период во тимот и се очекува трансферот да се официјализира договор до крајот на сезоната, со можност за продолжување на истиот.
Претходно Брдаровски минатава полусезона настапуваше за Пелистер, а во кариерата има настапи и за Работнички и Брно. Во младинската селекција има преку 20, а во најдобрата 2 настапи.

Нема коментара:

Постави коментар