15.01.2015.

Петровски и Ристевски го комплетираат звездениот преоден рок на Младост Царев двор

НОВИ ДВА БИТОЛЧАНИ ГО ОБЛЕКОА ДРЕСОТ НА МЛАДОСТ ЦАРЕВ ДВОР
Амбициозниот второлигаш Младост Царев Двор доведе уште две засилувања кои пристигнуваат од битолската школа.
Плејмејкерот Димче Ристевски и голманот Илче Петровски се најновите аквизиции на Младост Царев Двор, кој претходно во своите редови ги ангажираше и Дејан Велевски, Стефан Магловски и Антонио Крстаноски. Стерјов на располагање ќе има искусен и квалитетен тим, кој од март ќе јуриша на прва промоција во Првата лига.

Нема коментара:

Постави коментар