07.01.2015.

ФОТО: И Мајнц ги честита Божикните празници преку својот капитен

НОВ ДОКАЗ ЗА РЕСПЕКТОТ КОЈ МАЈНЦ 05 ГО ИМА КОН СВОЈОТ КАПИТЕН
Клубот од Бундеслигата Мајнц 05 за кого 10 години настапува битолачнецот Николче Новески објави слика на својата официјална Фејсбук страна со која на сите православни христијани им го честита празникот Божиќ.
На фотографија е капитенот Новески и неговиот соиграч Чеол, а над нив е стои пораката „Среќен Божиќ“. Ова е уште еден потег на бундеслигашот со кој покажа колку го почитува Новески. Секоја чест!

Нема коментара:

Постави коментар