28.01.2015.

Спартак подобар од Пелистер во вториот тест на зелените

ОХРИДСКИОТ ТЕС ПРОТИВ СПАРТАК ИГРАЧКИ ДОБРО МИНА, НО ПЕЛИСТЕР СЕПАК ЗАГУБИ ОД СПАРТАК СО 0:2 
Фудбалерите на Пелистер забележаа и втор пораз на контролните натпревар во предсезонатана. Во пријателски натпревар во Охрид, поуспешни од момците на Ѓоко Хаџиевски беа српските фудбалери на Спартак од Суботица кои славеа со 0:2.
Битолчани играа рамноправно пво поголемиот тек од натпреварот, но по индивидуални грешки во одбраната со головите на Милиќ и на Јоциќ, славеа фудбалерите на Спартак.
Пелистер мечот го почна во следниот состав: Пашовски, Петковски, Талевски, Чешмеџиев, Миленковски, Митиќ, Станојевиќ, Петрески, Љамчески, Биљали, Јоргос. В понеделник зелените заминуваат за Турција и следните тест меќеви ќе ги играат во турската база Белек, крај Анталија.

Нема коментара:

Постави коментар