06.01.2015.

Костурот на македонските надежи го сочинуваат битолчани

ПОЗНАТИ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИТЕ ЗА МЛАДИНСКИТЕ СВЕТСКИ КВАЛИФИКАЦИИ ВО ПОЛСКА
Селекторот на младата машка ракометна репрезентација, Влатко Неделковски го објави списокот на ракометари кои ќе ги поведе на пат за Полска. На списокот се наоѓаат пет ракометари од школата на Пелистер, тројца кои играат за битолскиот суперлигаш (Дрогришки, Рајатовски и Кузмановски) и двајца кои ги носат дресовите на скопските клубови (Костовски и Ивановски).

Голмани
Филип Ивановски (Вардар 2), Огнен Трајковски (Работнички), Никола Даниловски (Металург 2)

Десни крила:
Мартин Поповски (Вардар 2), Пеце Рајтовски (Пелистер)

Десни бекови:
Мартин Велковски (Металург 2)

Средни бекови:
Јован Талески (Прилеп), Мартин Манасков (Металург)

Лев бекови:
Борјан Маџовски (Металург),  Стефан Дрогришки (Пелистер), Филип Кузмановски (Пелистер), Филип Талески (Металург), Иван Ангелов (Вардар 2)

Леви крила
Давор Палевски (Металург 2),  Бојан Маџовски (Металург 2)

Кружен напаѓач:
Кристијан Костовски (Вардар 2).

Нема коментара:

Постави коментар