27.01.2015.

Брдаровски претставен во новиот клуб

БИТОЛЧАНЕЦОТ ОФИЦИЈАЛНО ПРЕТСТАВЕН ВО УНГАРСКИОТ ЃЕР, СО КОГО ТРЕНИРА ВЕЌЕ НЕКОЛКУ НЕДЕЛИ
Унгарскиот Ѓер го претстави битолчанецот Владица Брдаровски, едно од неколкуте нови засилувања тимот оваа зима.
Десниот бек на Пелистер оваа зима се пресели во Унгарија и потпиша договор со Ѓер до 2017 година, што е негово второ заминување во странство, откако претходно во 2011 година, беше член на чешкиот Брно. Поранешниот младински репрезентативец во Македонија покрај за Пелистер, настапуваше и за Работнички.

Нема коментара:

Постави коментар